Omega Dubai Desert Classic 2014

Stephen Gallacher - vítez Omega Dubai Desert Classic 2014 Stephen Gallacher - vítez Omega Dubai Desert Classic 2014

Turnaj Omega Dubai Desert Classic se hrál ve Spojených arabských emirátech na hřišti Majlis v resortu Emirates Golf Course a GolfCamera byla u toho. Všichni hráči hřiště shodně hodnotili jako skvěle připravené. Pro diváky to byl turnaj se skvělými hráči a skvělou atmosférou. V prvních kolech se dali nejlepší hráči světa sledovat opravdu zblízka. Rozdělovala se dotace 2,5 milionu dolarů, pro vítěze čekalo více než 300 tisíc eur.

Konal se již jeho 25. ročník tohoto turnaje. Pořadatelé proto zorganizovali pro předchozí vítěze jednokolový turnaj Champions’ Challenge, na který dorazilo 21 předchozích vítězů. Vyhrála ho dvojice Henrik Stenson a Rafa Cabrera-Bello se shodným výsledkem 66 úderů. Všichni předchozí vítězové získali členství v Emirates GC.

Nejlépe do čtyřkolového turnaje vstoupil Rory McIlroy, který v čele leaderboardu vydržel jen dvě kola. O vedení přišel ve třetím kole poté, co nastoupil po otravě jídlem z take-away Svůj výsledek komentoval tak, že už mu je lépe a jde na driving popracovat na pár drobnostech. Finálové kolo zahrál za +2 a skončil až na děleném 9 místě se ztrátou 4 ran na prvního.

Rory šel v prvních dvou kolech s hvězdou turnaje Tigerem Woodsem, tento flight byl doprovázen nejpočetnější skupinou diváků. Ale právě světová jednička skončila hluboko v poli poražených - s výsledkem 6 ran pod par hřiště až na děleném 41 místě.

Stephen Gallacher, obhajující šampion, doprovázel dvojici Rory McIlroy a Tiger Woods ve dvou prvních kolech. Diváci tohoto hráče moc nesledovali, nebyl pro ně zajímavý. Ale zajímavého z něj udělalo třetí kolo, respektive druhá devítka tohoto kola, kterou zvládl za -9. Jeho série byla: 4 birdie - eagle - par - 4 birdie. Jak on sám komentoval, bylo to jen štěstí. Díky výborným 63 ve třetím kole mu na vítězství stačilo zahrát finálové kolo v paru. Po první devítce by ho na vítěze tipoval málo kdo - byl +4 pro kolo a trápil se. Na druhé devítce ukázal, že mu jde lépe, zahrál jí za -4 a zvítězil o jedinou ránu před Emilianem Grillem. Na poslední jamce mu stačilo zahrát par, zvolil tedy hru na lay up. Jeho rána do greenu před tribunou, zaplněnou do posledního místa, měla velký backspin a zastavila se až na foregreenu, když štěstím nedojela až do vodní překážky. Zvládl jamku dohrát na 2 putty a jako první dokázal své vítězství na tomto turnaji obhájit. Do žebříčku Race to Dubai si připsal přes 300 tisíc eur a posunul se do první čtyřicítky světového žebříčku. „Snad jsem pro to už dorostl,“ poznamenal k tomu, že když vydrží ještě 8 týdnů v padesátce nejlepších, zahraje si poprvé v životě Masters.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.