Poslední turnaj série CGAT 2013 ve Slavkově

Vítězové President Masters CGAT 2013 ve Slavkově Vítězové President Masters CGAT 2013 ve Slavkově

Už jen prémiový dvoukolový turnaj ve Slavkově pro nejlepší hráče této tour v průběžném žebříčku mohl zamíchat pořadím v naší nejvyšší amatérské tour, neboli Czech Golf Amateur Tour.

A kdo že vyhrál boj o poslední body do žebříčku? Jako lídr nastupoval do druhého kola trochu nečekaně Jan Bryčka, jehož 66 úderů v prvním kole bylo nakonec nejlepším výsledkem celého turnaje. Náskok na pronásledovatele ale nebyl dostatečný, ve druhém kole se něj dotáhli Vojtěch Dostál a Martin Pospíšil. Musela rozhodnout až rozehrávka mezi těmito třemi hráči. Stačila hned první dodatečná jamka, na které Martin Pospíšil s birdie vyřadil oba soupeře a zvítězil. Podle výsledků ve druhém kole pak skončil na druhém místě Vojtěch Dostál a na třetím Jan Bryčka.

V kategorii žen se takový boj nekonal. Domácí Kateřina Vlašínová využila znalosti hřiště a zvítězila s náskokem šesti ran na Karolínu Kohoutovou, která se na druhou příčku vyhoupla díky druhému kolu za 70 úderů. Trojici úspěšných doplnila Marie Luňáčková, která měla stejný součet dvou kol, jako “bramborová” Kateřina Krásová, ale lepší druhé kolo.

Určitě stojí za zmínění, že do nejlepší pětice se na tomto prémiovém turnaji probojovali Martin Tauchert a Sára Kousková.

Hned po vyhlášení výsledků posledního turnaje CGAT následovalo vyhlášení výsledků celé tour. Letošními vítězi se stali Vojtěch Dostál a Kristýna Pavlíčková. Na druhých místech skončili Jakub Bareš a Michaela Fabiánková. O obou třetích místech rozhodlo takzvané pomocné kritérium, protože součty třech nejlepších umístění byly vždy stejné. Tou šťastnější dvojicí jsou Daniel Suchan a Marie Luňáčková. Naopak jen o vlásek medaile unikla dvojici: Jan Cafourek a Hana Ryšková.

Ředitel celé tour, Dalibor Procházka, ve svém závěrečném projevu zmínil, že celá tour byla celou dobu velmi vyrovnaná. O tom svědčí například i to, že na každém turnaji tour zvítězili jiní hráči. Dodal, že příští rok tato série turnajů dozná drobných změn. Jednou ze změn pravděpodobně bude například zmenšení počtu turnajů ze 6 na 5 o Major na Kunětické Hoře a naopak vylepšení posledního turnaje President Masters na tříkolový.

Zmínili jsme, že letos měl každý turnaj jiného vítěze. A kdose letos mohl radovat z prvních míst na CGAT?

• Kunětická Hora: Jakub Bareš a Karolína Vlčková
  • Šilheřovice: Jiří Korda jun. a Barbora Stachová
  • Sokolov: Daniel Suchan a Kristýna Pavlíčková
  • Masters na Kunětické Hoře: Vojtěch Dostál a Barbora Baková
  • Beřovice: Vojtěch Mitterwald a Michaela Fabiánková
  • President Masters na Austerlitzu: Martin Pospíšil a Kateřina Vlašínová

Výsledková listina President Masters CGAT 2013 ve Slavkově zde.