Mládežnická sezona zahájena 1. NGTM ve Mstěticích

Václav Lébl (71) - lídr kategorie kadetů po prvním kole po nejlepším zahraném výsledku dne Václav Lébl (71) - lídr kategorie kadetů po prvním kole po nejlepším zahraném výsledku dne

O víkendu 11.5.-12.5. Mstětice hostí první turnaj nejvyšší mládežnické túry, která zahrnuje pět turnajů pro hráče do věku 16 let. NGTM se v roce 2013 hraje ve Mstěticích, Olomouci, Kynžvartu, Mladých Bucích a na Ypsilonce. Ředitelem turnaje je Aleš Libecajt.

První kolo

Lídrem po prvním kole kategorie mladších žáků se o 4 údery stal Filip Ráža (74) pronásledovaný Adamem Balatkou (78) a Markem Martinianem Kolátorem (82).

Gabriela Roberta Vítů (74) vede se stejným počtem úderů jako Filip Ráža kategorii mladších žákyň. Na průběžném druhém místě je Lucie Harcubová (80) a na třetím Melánie Vendelbergerová (81).

Adam Čapek a Matyáš Zapletal zahráli shodných 76 úderů a dělí se o první místo v kategorii starších žáků. O ránu za nimi jsou se stejným výsledkem hned tři hráči - Jiří Zuska, Ondřej Lisý a Daniel Bek.

Kateřina Čermáková a Adéla Němcová se dělí v kategorii starších žákyň o první místo se shodným výsledkem 77 ran, o ránu zpět je Blanka Marešová (78).

Kategorii kadetů vede favorit Václav Lébl (71), který zahrál i nejlepší výsledek prvního kola. V těsném závěsu je Tomáš Návrata (76) a Vojtěch Kostelka (77).

Michaela Kulhánková (78) vede kategorii kadetek. Průběžné druhé místo dělí Kristýna Frýdlová, Eliška Kocourková a Kateřina Dolečková se shodnými 80 údery.

Aleš Libecajt - ředitel turnaje

Druhé kolo

Dopolední flighty druhého kola měly nádherné sluneční letní počasí. Odpoledne hráčům začal hru komplikovat silný vítr a déšť - i tak byl k vidění skvělý golf.

V kategorii mladších žáků se na prvních dvou místech nic nezměnilo - první místo si udržel Filip Ráža (74, 76) a zvítězil s luxusním náskokem 8 ran nad Adamem Balatkou (78, 80). O dalších 8 ran zpět skončil Jakub Srb (83, 81).

Ani Gabriela Roberta Vítů (74, 86) si nenechala sebrat vedení a zvítězila v kategorii mladších žákyň nad Melánií Vendelbergerovou (81, 83) a Lucií Harcubovou (80, 91).

Matyáš Zapletal (76, 73) také obhájil vedení po prvním kole a zvítězil o jednu ránu nad Adamem Čapkem (76, 74) a Jiřím Zuskou (77, 78).

Blanka Marešová (78, 77) se dotáhla na Kateřinu Čermákovou (77, 78) a zvítězila v rozehrávce. Trojici doplnila Adéla Němcová (77, 79).

Favorit Václav Lébl (71, 75) se radoval z vítězství v kategorii kadetů. Na “bednu” ho doprovodili Vojtěch Mitterwald (78, 78) a Tomáš Návrata (76, 80) se shodným výsledkem 156 úderů.

V poslední kategorii - kategorii kadetek se na prvním místě také nic nezměnilo. První místo uhájila Michaela Kulhánková (78, 77). Druhé místo o jedinou ránu za vítězkou obsadila Eliška Kocourková (80, 76). Kristýna Frýdlová (80, 79) obsadila třetí místo.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

We are sorry, but this article is available only in Czech.