Mládežnická sezona zahájena 1. NGTM ve Mstěticích

Václav Lébl (71) - lídr kategorie kadetů po prvním kole po nejlepším zahraném výsledku dne Václav Lébl (71) - lídr kategorie kadetů po prvním kole po nejlepším zahraném výsledku dne

O víkendu 11.5.-12.5. Mstětice hostí první turnaj nejvyšší mládežnické túry, která zahrnuje pět turnajů pro hráče do věku 16 let. NGTM se v roce 2013 hraje ve Mstěticích, Olomouci, Kynžvartu, Mladých Bucích a na Ypsilonce. Ředitelem turnaje je Aleš Libecajt.

První kolo

Lídrem po prvním kole kategorie mladších žáků se o 4 údery stal Filip Ráža (74) pronásledovaný Adamem Balatkou (78) a Markem Martinianem Kolátorem (82).

Gabriela Roberta Vítů (74) vede se stejným počtem úderů jako Filip Ráža kategorii mladších žákyň. Na průběžném druhém místě je Lucie Harcubová (80) a na třetím Melánie Vendelbergerová (81).

Adam Čapek a Matyáš Zapletal zahráli shodných 76 úderů a dělí se o první místo v kategorii starších žáků. O ránu za nimi jsou se stejným výsledkem hned tři hráči - Jiří Zuska, Ondřej Lisý a Daniel Bek.

Kateřina Čermáková a Adéla Němcová se dělí v kategorii starších žákyň o první místo se shodným výsledkem 77 ran, o ránu zpět je Blanka Marešová (78).

Kategorii kadetů vede favorit Václav Lébl (71), který zahrál i nejlepší výsledek prvního kola. V těsném závěsu je Tomáš Návrata (76) a Vojtěch Kostelka (77).

Michaela Kulhánková (78) vede kategorii kadetek. Průběžné druhé místo dělí Kristýna Frýdlová, Eliška Kocourková a Kateřina Dolečková se shodnými 80 údery.

Aleš Libecajt - ředitel turnaje

Druhé kolo

Dopolední flighty druhého kola měly nádherné sluneční letní počasí. Odpoledne hráčům začal hru komplikovat silný vítr a déšť - i tak byl k vidění skvělý golf.

V kategorii mladších žáků se na prvních dvou místech nic nezměnilo - první místo si udržel Filip Ráža (74, 76) a zvítězil s luxusním náskokem 8 ran nad Adamem Balatkou (78, 80). O dalších 8 ran zpět skončil Jakub Srb (83, 81).

Ani Gabriela Roberta Vítů (74, 86) si nenechala sebrat vedení a zvítězila v kategorii mladších žákyň nad Melánií Vendelbergerovou (81, 83) a Lucií Harcubovou (80, 91).

Matyáš Zapletal (76, 73) také obhájil vedení po prvním kole a zvítězil o jednu ránu nad Adamem Čapkem (76, 74) a Jiřím Zuskou (77, 78).

Blanka Marešová (78, 77) se dotáhla na Kateřinu Čermákovou (77, 78) a zvítězila v rozehrávce. Trojici doplnila Adéla Němcová (77, 79).

Favorit Václav Lébl (71, 75) se radoval z vítězství v kategorii kadetů. Na “bednu” ho doprovodili Vojtěch Mitterwald (78, 78) a Tomáš Návrata (76, 80) se shodným výsledkem 156 úderů.

V poslední kategorii - kategorii kadetek se na prvním místě také nic nezměnilo. První místo uhájila Michaela Kulhánková (78, 77). Druhé místo o jedinou ránu za vítězkou obsadila Eliška Kocourková (80, 76). Kristýna Frýdlová (80, 79) obsadila třetí místo.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.