Masters Národní Golfové Tour Mládeže 2012 v Poděbradech

Vítězové Masters Národní Golfové Tour Mládeže 2012 v Poděbradech Vítězové Masters Národní Golfové Tour Mládeže 2012 v Poděbradech

Poslední turnaj Národní Golfové Tour Mládeže 2012, který je určen jen pro nejlepší hráče celé tour se odehrál v Poděbradech poslední zářijový víkend 29.-30.9.2012. Kapacita turnaje byla naplněna na maximálních 84 hráčů.

Zpravodajství z druhého kola

Lepší počasí uvítalo hráče na hřišti v Poděbradech. Ráno bylo hřiště opět utopené v mlze, ale do startu prvního flajtu se vše změnilo k dobrému. Po celý den hráčům přálo dobré počasí, svítilo sluníčko.

Kdo na prvním místě v kategorii mladších žáků tipoval Matyáše Zapletala, se rozhodně nemýlil. Matyáš Zapletal (72, 73 – celkem 145) tímto vítězstvím doplnil vítězství ze všech předešlých turnajů této túry. O ránu hůře zahrál Ondřej Lisý (76, 79 – celkem 155). Na třetím místě skončil Alan Klenor (86, 78 – celkem 164).

Nejmladší dívčí kategorii ovládla Lucie Harcubová (81, 84 – celkem 165), která v prvním kole přišla o 3 minuty pozdě na start a dělila první místo. Z děleného prvního místa skončila na druhém místě Gabriela Roberta Vítů (81, 86 – celkem 168). Třetí skončila Tereza Vidurová (86, 87 – celkem 173).

O první místo v kategorii starších žáků byla k vidění velmi napínavá rozehrávka hraná na jamkách 1, 2, 17 a 18. Rozehrávka skončila až na čtvrté dodatečné jamce vítězstvím pro Jana Bryčku (79, 79 – celkem 158). V rozehrávce podlehl Nicolas Schellong (79, 79 – celkem 158). Třetí skončil lídr po prvním kole, Jiří Zuska (77, 84 – celkem 161).

Další velmi napínavá rozehrávka rozhodla na druhé dodatečné jamce po proměněném puttu do paru pro Hanu Ryškovou (78, 79 – celkem 157). Na druhém místě skončila po shodných kolech Karolína Kohoutová (78, 79 – celkem 157), která společně s Adrianou Kubecovou (78, 79 – celkem 157) podlehla v rozehrávce.

Po výtečném druhém kole zvítězil v kategorii kadetů David Jízdný (78, 73 – celkem 151). Favorit po prvním kole, Ondřej Čmiel (74, 79 – celkem 153), skončil až na druhém místě. Třetí místo si udržel Tomáš Švarc (78, 76 – celkem 154).

V kategorii kadetek si Michaela Fabiánková (75, 81 – celkem 156) dokázala udržet vedení a náskok pěti ran z prvního kola. Na druhém místě skončila po dvou vyrovnaných kolech Kristýna Abrahamová (80, 81 – celkem 161). O dvě rány hůře zvládla druhé kolo Barbora Stachová (80, 83 – celkem 163) a skončila na třetím místě.

Adriana Kubecová - jedna z favoritek po prvním kole
Společná fotografie všech vítězů

Zpravodajství z prvního kola

Start prvního kola musel být kvůli mlze odložen o 20 minut, ale zbytek se odehrál za poměrně dobrého počasí. Na průběžném prvním místě v kategorii mladších žákyň jsou hned dvě hráčky – se shodnými 81 ranami jsou to Gabriela Roberta Vítů a Lucie Harcubová. V případě druhé jmenované, mohlo být výsledné skóre ještě lepší, nebýt dvou trestných ran za pozdní příchod na první odpaliště. Nejlepší kolo v kategorii mladších žáků a současně nejlepší kolo celého turnaje zahrál Matyáš Zapletal (72 = +2, hřiště má pro chlapce hrající z červených odpališť par 70). Tři nejlepší hráčky v kategorii starších žákyň dělí první místo po shodných 78 úderech. Jsou jimi Adriana Kubecová, Hana Ryšková a Karolína Kohoutová. O prvním místě v celé tour v této kategorii tedy rozhodne až druhé kolo, protože jak Adriana Kubecová, tak Karolína Kohoutová mají v této túře shodně první a druhé místo a jsou tedy na dělném prvním místě. Náskok dvou ran si v kategorii starších žáků vytvořil Jiří Zuska. Ještě větší náskok si v kategorii kadetek po výsledku 75 ran vytvořila Michaela Fabiánková, která utekla Barboře Stachové a Kristýně Abrahamové o pět úderů. Na průběžném prvním místě v kategorii kadetů je trochu nečekaně Ondřej Čmiel po výtečném výsledku 74 ran z bílých odpališť.