5. ročník RTM Západ B odstartoval v Hodkovičkách

5. ročník Regionální Tour mládeže Západ B, nově pod taktovkou společností NIKON a GOLF CHANNEL, začal v sobotu 26. dubna 2014 úvodním turnajem v pražských Hodkovičkách, které byly zality ranní mlhou. Byť předpověď ohlašovala bouřku, hráči obešli hřiště bez jediné kapičky. Z celkově přihlášených 93 dětí se na start dostavilo 86 hráček a hráčů.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích, kdy si každý z 1 až 3. místa odnesl zdravou cukrovinku a pohár.

Výsledky turnaje v jednotlivých kategoriích

Kategorii C - smíšená 15 - 18 let HCP do 28,0 na rány (celkem hrálo 28 hráčů, 1 zlepšil, 4 udrželi)

1. místo:  Tomáš Fiala (GCSBO) 78 ran
2. místo:  David Makovský (GCCPG) 79 ran
3. místo: Kateřina Hradečná (GKLIS) 81 ran

O první místo se bohužel připravil, dle pravidla 6-6, Patrik Kodeš, který sice došel kolo za 75 úderů, nicméně nepodepsaná skore - karta jej definitivně odsunula na poslední příčku, jelikož byl diskvalifikován. Penalizace mu byla zcela jasná, nicméně lehkému dojetí se neubránil. Tato nemilá zkušenost ale není ani prvním, doufejme, že však již tím posledním případem. Každý z nás však víme, že chybami se člověk učí.

Kategorii B - starší žáci a žákyně HCP do 28,0 na rány (celkem hrálo 18 hráčů, 3 zlepšovali, 6 udrželo)

1. místo: Kryštof Růčka (GCCPG) 78 ran
2. místo: Jan Klimeš (GCCPG) 81 ran
3. místo: David Heidler (PGCHK) 83 ran

Kategorie A - mladší žáci a žákyně HCP do 28,0 na rány (celkem hrálo 14 hráčů, 4 zlepšovali, 3 udrželi)

1. místo: Hynek Groh (GCCPG) 69 ran
2. místo: František Pávek (OLYGC) 77 ran
3. místo: Václav Tichý (GCCPG) 83 ran

Nutno vyzdvihnout výsledek Hynka, který jako jediný šel pod par hřiště, tj. -3!

Kategorie D - smíšená do 18 let HCP 28,1 - 54 na stablefordové body (celkem hrálo 26 hráčů, 12 dohrálo na rány, 7 zlepšovalo, 5 udrželo)

1. místo: David Hudák (OLYGC) 46 bodů, z HCP 54 na 44
2. místo: Anežka Pavlíčková (GCKON) 46 bodů, z HCP 31 na 26
3. místo: Václav Syruček(GCCPG) 45 bodů, z HCP 54 na 45

Všem hráčům děkujeme za účast a držíme jim palce do dalších turnajů.