Austerlitz - 6. CGAT President Masters 2012 ve Slavkově

Vítězové 6. CGAT President Masters 2012 - Štěpán Legner a Hana Ryšková s prezidentem ČGF Janem Jenčovským Vítězové 6. CGAT President Masters 2012 - Štěpán Legner a Hana Ryšková s prezidentem ČGF Janem Jenčovským

V termínu od 8. do 9. září 2012 se v moravském Slavkově utkala česká amatérská špička. Na turnaji startovalo na hřišti rezortu Austerlitz 40 mužů a 19 žen, nejlepších amatérů v průběžném žebříčku CGAT 2012.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Zpravodajství ze druhého kola

Hráčům i v druhém kole přálo pěkné počasí a opět byly vidět pěkné výsledky.

V kategorii mužů se favoritovi Jakubovi Pokornému nepodařilo navázat na skvělých 69 v prvním kole a po výsledku 78 ran skončil až na 13. příčce. Na první místo se v této kategorii probojoval Štěpán Legner (73, 66 – celkem 139) z Royal GC Mariánské Lázně.  O ránu hůř turnaj zvládl Oldřich Nechanický (71, 69 – celkem 140) ze stejného klubu. Ondřej Chlebiš (70, 73 – celkem 142) je jediný hráč, který ve druhém kole startoval v posledním flajtu a udržel se na "bedně".

O vítězce kategorie žen rozhodla až pvní jamka rozehrávky, kterou lépe zvládla Hana Ryšková (73, 72 – celkem 145) z Beskydského GK. Na druhém místě pro prohrané rozehrávce skončila domácí Irena Foretová (72, 73 – celkem 145). Na třetí příčce skončila Barbora Stachová (74, 75 – celkem 149).

Vítězové 6. Czech Golf Amateur Tour 2012 - President Masters

Zpravodajství z prvního kola

Za slunečného dne byly k vidění pěkné výsledky. Nejlépe první kolo zvládl Jakub Pokorný 69 (-3), který od STK ČGF dostal divokou kartu, protože kvůli zahraničním turnajům nestihl odehrát turnaje CGAT. Druzí jsou Martin Pospíšil a Ondřej Chebiš, oba 70 (-2). Na další příčce je Oldřich Nechanický 71 (-1). V ženské kategorii, na rozdíl od mužské, par hřiště nebyl pokořen. Nejlepší výsledek zapsala domácí Irena Foretová 72 (E). Druhá je Hana Ryšková 73 (+1) a na třetím místě je Barbora Stachová (74).