1. Czech Golf Amateur Tour 2013 - Kunětická Hora

Vítězové 1. CGAT na Kunětické Hoře Vítězové 1. CGAT na Kunětické Hoře

Ve dnech 3.-5. května 2013 se konal 1. turnaj série Czech Golf Amateur Tour 2013, který stejně, jako loni hostí golfový resort Kunětická Hora. O turnaj kterého se zúčastnila česká amatérská špička v počtu 96 mužů a 48 žen byl stejný zájem, jako minulý rok. Startovní listina byla plně obsazena a veškerá uvolněná místa byla ihned doplněna z dlouhé řady náhradníků, nikdo si totiž nechtěl nechat ujít start na tomto prestižním amatérském turnaji. Jakkoli věkově není tento turnaj omezen, na první pohled je zřejmé, že startovní pole zcela ovládli junioři, se kterými se vydala do boje statečná skupina midamatérů.

První kolo

První páteční kolo proběhlo za hustého deště a někteří hráči s nízkými hendikepy donesli mnohdy taková čísla, která již dlouho nepamatují. Proto druhé sobotní kolo bylo plné očekávání a snahy zvrátit tyto výsledky, což se vesměs všem dařilo, ale u hráčů na hranici cutu ne vždy výsledky druhého kola postačovaly pro postup do nedělního finále.

Druhé kolo

Pole mužů do finálového kola vedl Adam Studený, se skvělými výsledky 73 a 71 ran, kdy Adam viditelně nepodlehl pátečnímu dešti, pronásledován Jakubem Pokorným a Jakubem Barešem se součtem jen o ránu horším než Adam Studený. Pole žen vedla Karolína Vlčková, která zahrála 78 a 71 ran, v celkovém skóre o ránu vyšším následuje Marie Luňáčková a o další dvě rány za ní pak Sylvie Dittertová.

Do finálového nedělního kola postoupilo 42 mužů a 22 žen. Ve finále chyběla řada hráčů, kteří se dle očekávání měli ve finále objevit. Jen namátkou Adam Rajmont, Milan Vantuch, Matyáš Bernat nebo domácí Tomáš Vymazal, dále chybí po druhém kole diskvalifikovaný Jiří Korda jun.

Karolína Vlčková - lídr po druhém kole

Finálové kolo

Sice i v neděli spadlo pár kapek, ale převládalo sluníčko. K vidění byl vidět opravdu špičkový golf, kdy mnoho hráčů zahrálo pod par hřiště.

V kategorii žen se “na bedně” od druhého kola nic nezměnilo. Již po třetí v řadě na prvním turnaji CGAT na Kunětické Hoře ovládla favoritka Karolína Vlčková (78, 71, 74 = 223), čímž doplnila krásný hattrick! K vítězství jí letos nestačilo standardních 54 jamek - na poražení Marie Luňáčkové potřebovala další dvě dodatečné jamky. Marie Luňáčková (77, 73, 73 = 223), která v rozehrávce podlehla, obsadila druhou příčku. O ránu zpět skončila Silvie Dittertová (78, 74, 72 = 224).

V kategorii mužů z děleného prvního místa po druhém kole zvítězil domácí Jakub Bareš (75, 70, 71 = 216). Jeho spoluhráč z finálového flightu Jakub Pokorný (76, 69, 73 = 218) skončil na druhém místě. Trojici nejlepších amatérů doplnil trochu nečekaně Dominik Pavouček (79, 73, 68 = 220), který si s finálovým kolem poradil ze všech nejlépe - 68 ran byl nejlepší výsledek turnaje. Se stejným součtem 220 ran skončili i Martin Pospíšil a Adam Studený.

Dominik Pavouček - zahrál 68 ve finálovém kole a skončil na 3. místě

Hráči první CGAT na Kunětické Hoře ocenili hlasitým potleskem pro organizátory a greenkeepery skvěle připravené hřiště a hladký průběh organizace turnaje. Nezapomeňte se přihlásit na další “amatérku” v Šilheřovicích, která se hraje už od 17. května, a na www.golfcamera.com budete moci sledovat její průběh z fotogalerie.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.