Callaway Junior World Golf Championships 2013 národní kvalifikace

Čtvrtý ročník národního kvalifikačního turnaje se uskutečnil v termínu od 30.dubna do 2.května tradičně na výborně připraveném hřišti Golf & Spa Resortu Kunětická Hora. Známe tak  jména, která mohou od 15. července v San Diegu (USA) reprezentovat český golf ve finále The 2013 Callaway Junior World Golf Championships.

Turnaj je nově třídenní, po druhém kole následuje cut a je zařazen do seznamu turnajů mládeže, započítávaných do žebříčku ČGF a v kategoriích, které hrají z mistrovských odpališť i do světového žebříčku WAGR. Kvalifikace pro finálový turnaj se svým specifickým řazením do věkových kategorií je samozřejmě jeho součástí.

V nejstarší kategorii 17-18 let zvítězili Kateřina Zdráhalová a Ondřej Hubner, v kategorii 15-16 let Tereza Melecká a Vojtěch Kostelka. Do světového finále se kvalifikovala Tereza, protože Kateřině bude v době konání turnaje už 18 let. Postupové místo pro chlapce muselo být řešeno rozehrávkou, Ondra i Vojta zahráli ve třech kolech shodný počet ran (227). Rozhodnutí padlo už na první jamce rozehrávky, kdy Ondra zahrál par a Vojta bogie. V kategorii 13-14 let zvítězili Blanka Marešová a Jiří Zuska jun., v nejmladší kategorii 7-12 let vyhráli Magdalena Červinková a Filip Ráža.

Vítězství ve středeční vložené soutěži v puttování získala v kategorii dívek Michaela Kverková a v kategorii chlapců Jiří Zuska jun. Oba zahráli stejný počet ran, o celkovém vítězi tak rozhodla dlouhá a napínavá rozehrávka, ve které nakonec byla Michaela úspěšnější a odnesla si tak hlavní výhru.

Termín konání světového finále v USA na hřišti Torrey Pines je pevně určen na polovinu července, od toho se odvíjí i možnost konání národních kvalifikací, jména jednotlivých účastníků z nich vzešlých musí být známa do konce května. Vítěze starších kategorií z Kunětické Hory tak doplní mladší děti, které hrají svoji kvalifikaci odděleně ze zkrácených odpališť v sobotu 25. května na hřišti Park Golf Clubu Hradec Králové.

Všem reprezentantům České republiky ve světovém finále v USA budeme držet pěsti a přejeme mnoho úspěchů a neopakovatelných golfových zážitků!